Kompozitní sítě

Kompozitní síť smotaná do role
Kompozitní síť smotaná do role

Naše kompozitní síť je náhradou za klasickou ocelovou kari síť pro vyztužení betonu

Kompozitní výztužná síť je složená z prutů, které jsou umístěny ve dvou vzájemně kolmých směrech ve zvoleném rastru. V místě styku prutu v jednom směru ovine prut druhý ve směru kolmém.

Kompozitní síť je určena především pro vyztužování betonových konstrukcí stěn, základových desek, nebo podlah. Je vhodná pro finální betonové samo-nivelační hmoty nebo samo-nivelační betony. Ve finálních vrstvách zamezuje tvoření trhlin a umožňuje snížit krycí tloušťku betonu. Zvláště vhodná je do vlhkého nebo agresivního prostředí. Kompozitní výztuž nepodléhá korozi a je odolná proti chloridům a alkalickému prostředí a velmi vhodná k použití na betonové plochy vystavené vodě, vlhku nebo posypovým solím.

Kompozitní sítě se standardně vyrábí v šířce 100 cm s návimem v délce 50 nebo 100 bm. Rozměr rastru kompozitní sítě je 10 x 10 cm, stejný jako u běžných kari sítí. Lze také vyrobit jiný rastr, dle požadavku zákazníka. Průměr kompozitní tyče v rastru je 4 mm. Kompozitní sítě lze na objednávku dodat v jiných průměrech, rastrech i délkách. Hmotnost kompozitní výztuže je v porovnání asi 9x lehčí než ocelové kari sítě.

Zvětšený detail křížového propojení
Zvětšený detail křížového propojení

Speciální patentovaná technologie výroby.

Speciální a složitý způsob proplétání příčných tyčí do podélných tyčí při kontinuální výrobě kompozitní sítě zajistí velmi pevný spoj mezi podélnou a příčnou tyčí. Celý formát sítě je pak pružný a pevný, bez dodatečných aplikací různých hmot na zpevnění spoje.

Tímto způsobem výroby dosahuje pevnost spoje hodnoty až 1112 N. Takto pevný spoj několikanásobně převyšuje pevnosti spojů běžně vyráběných kompozitních sítí.

Technické vlastnosti kompozitní sítě a zkušební postupy

Technické podklady pro použití nekovových výztuží jsou k dispozici na vyžádání. Zde vyžádat. Ostatní dokumenty ke stažení zde.