Kompozitní tyče

Kompozitní tyče ArmaKompozit jsou velmi vhodnou náhradou za ocelové výztužné tyče zvané roksory nebo roxory na vyztužení betonu.

Jsou vyrobené ze skelného vlákna impregnovaného polymerovou pryskyřicí. Pro správnou pevnost a předepsané vlastnosti kompozitních tyčí musí být dodržen nejen správný poměr skelného vlákna a pryskyřice, ale i správné složení pryskyřice.

Kompozitní tyč je určena především pro vyztužování betonových konstrukcí, jako jsou stěny, základové desky nebo podlahy. Lze ji využít i při pokládce podlah nebo při slabých betonových a samo-nivelačních vrstvách.

Zvláště výhodná je pak při použití ve vlhkém nebo agresivním prostředí, kde investoři velmi ocení její odolnost proti korozi, chloridům a alkalickému prostředí a přinese jim velmi značné úspory při realizaci nebo při následných poruchách betonových ploch vlivem koroze ocelové armatury.

Kompozitní tyčová výztuž se standardně vyrábí v průměrech 6 - 12 mm. Všechny průměry se vyrábí ve svitku s návinem 50 m. Kompozitní "roksory" lze nařezat běžnou úhlovou bruskou a dodat i v jiných délkách, dle požadavku odběratele.

Tak jako klasické ocelové roksory (nebo roxory), které jsou žabírkované, je i kompozitní výztuž po obvodu profilovaná a opatřená spirálovým ovinutím, zabezpečujícím dokonalou soudržnost s betonem.

Kompozitní tyčová výztuž je až 9x lehčí než ocelové roksory a díky tomu lze dosáhnout výrazně nižších nákladů na dopravu a manipulaci. Dodáním v cívce o délce 50 m lze z 1 délkového kusu, bez ztrát při napojování a přesahu ocelových roksorů, opatřit plochu 50x50m kompaktním vyztužením.

Technické podklady pro použití nekovových výztuží jsou k dispozici na vyžádání. Zde vyžádat. Ostatní dokumenty ke stažení zde.