Kompozitní tyče

Kompozitní tyče ArmaKompozit jsou velmi vhodnou náhradou za ocelové výztužné tyče zvané roksory.

Jsou vyrobené ze skelného vlákna impregnovaného polymerovou pryskyřicí. Pro správnou pevnost a předepsané vlastnosti kompozitních tyčí musí být dodržen nejen správný poměr skelného vlákna a pryskyřice, ale i správné složení pryskyřice.

Kompozitní síť je určena především pro vyztužování betonových konstrukcí, jako jsou stěny, desky nebo podlahy. Lze ji využít i při pokládce podlah nebo při slabých betonových a samo-nivelačních vrstvách.

Zvláště výhodná je pak při použití ve vlhkém nebo agresivním prostředí, kde investoři velmi ocení její odolnost proti korozi, chloridům a alkalickému prostředí a přinese jim velmi značné úspory při realizaci nebo při následných poruchách betonových ploch vlivem koroze ocelové armatury.

Kompozitní tyčová výztuž se standardně vyrábí v průměrech 4 - 12 mm. Průměry 4 - 10 mm se vyrábí ve svitku s návinem 50 nebo 100 m, průměr 12 mm se vyrábí v tyčích o délce 6 m. Kompozitní výztuž lze dodat i v jiných délkách, dle požadavku odběratele.

Dle požadavku odběratele můžeme tyče navinout i do cívky požadované délky, a to až do 200 bm, dle možnosti průměru výztuže. Cívka s výztuží průměru 4 mm a návinu 200 bm má hmotnost pouhých 5,2 kg

Kompozitní výztuž je po obvodu profilovaná spirálovým ovinutím, zabezpečujícím dokonalou soudržnost s betonem.

Kompozitní tyčová výztuž je až 9x lehčí než ocelová a díky tomu lze dosáhnout výrazně nižších nákladů na dopravu a manipulaci.

Technické podklady pro použití nekovových výztuží jsou k dispozici na vyžádání. Zde vyžádat. Ostatní dokumenty ke stažení zde.